„Wszystkie pory uczuć. Zima”

wpis w: Książki, Wszystkie pory uczuć. Zima | 0

Rodzinna tajemnica i skomplikowane siostrzane relacje.

Wciągająca opowieść na długie zimowe wieczory.

Róża całe życie poświęciła innym. Wychowankowie w domu dziecka i niepełnosprawna siostra zajmowali ją bez reszty. Teraz ma szansę odmienić swoje życie – wychodzi za mąż. Czy wreszcie będzie szczęśliwa?

Nie daje jej spokoju pewna niewyjaśniona sprawa sprzed lat …

Czy Róża znajdzie w sobie odwagę, by rozliczyć się z przeszłością?

Czy złamie obietnicę złożoną przed laty?

 

Wszystkie pory uczuć Magdaleny Majcher to cykl powieści poruszających ważne życiowe tematy. Miłość i nienawiść, trudne życiowe wybory, przeciwności losu i w końcu upragnione szczęście i spokój. Wszystko w rytmie czterech pór roku.

 

 

 

 

Premiera: 17 stycznia 2018 r.

 

 

 

Kup teraz

 


Książkę polecają:

Agnieszka Olejnik, pisarka

„Opowieść o głęboko skrywanych sekretach, które odciskają piętno na całym życiu.”

Joanna Szarańska, pisarka

„Piękna, zaskakująca historia, która niejeden raz przyprawi Was o mocniejsze uderzenie serca. Bohaterowie powieści Magdaleny Majcher poznają smak dojrzałej miłości. Czy szczere i głębokie uczucie pokona rodzinne zobowiązania i tajemnice?.”

Karolina Skoczylas, jestemkobieta.com

„Zima to przepiękna i niezwykle poruszająca opowieść o tym, jak jedna chwila może ukształtować życie wielu osób. Magdalena Majcher przedstawia wnikliwy, słodko-gorzki obraz siostrzanej relacji, sprawiając, że napięcie rośnie z każdą stroną, a zakończenie rzuca na kolana. Polecam gorąco!”
Więcej recenzji

„Wszystkie pory uczuć. Jesień”

Ta opowieść otula jak ciepły koc, pachnie aromatyczną herbatą i ogrzewa jak ogień w kominku.

Życie Hani to z pozoru bajka. Niepewna siebie dziewczyna z domu dziecka wychodzi za zamożnego i atrakcyjnego wdowca, dostając to, czego nigdy nie miała – dom i rodzinę. Dwadzieścia lat po ślubie wie już jednak, że po napisach „żyli długo i szczęśliwie” nie zawsze jest różowo. Hania czuje się niekochana przez męża, który idealizuje swoją zmarłą pierwszą żonę. Dodatkowo ich nastoletnia córka zaczyna wagarować i oszukiwać rodziców, co zwiastuje problemy. Jakby tego było mało, Hania zaczyna odczuwać dojmująca pustkę, jako pełnoetatowa pani domu. To z pozoru szczęśliwe życie zaczyna ją uwierać. Tej jesieni jednak wszystko ma się zmienić…

Czy Hani wystarczy odwagi aby zawalczyć o siebie i córkę?
Jak zmieni się jej życie, kiedy będzie musiała zmierzyć się z bolesną przeszłością?
Czy odnajdzie siebie i uchroni swoje małżeństwo przed rozpadem?

Cztery pory roku – cztery wciągające historie. „Wszystkie pory uczuć” Magdaleny Majcher to cykl powieści obyczajowych, podejmujących ważne życiowe tematy. Miłość i nienawiść, trudne życiowe wybory, przeciwności losu i w końcu upragnione szczęście i spokój – z tym wszystkim spotkają się bohaterowie czterech powieści. A to wszystko w rytmie czterech pór roku.

 

Premiera: 27 września 2017 r.

 

 

 


Książkę polecają:

Agata Przybyłek, pisarka

„Ciepła i klimatyczna opowieść o tym, że nie warto żyć przeszłością, ale skupić się na tym, co tu i teraz. Idealna na jesień i nie tylko.”

Edyta Świętek, pisarka

„Hania od dwudziestu lat żyje w złotej klatce, która tylko na pozór nie ma żadnej skazy. Kiedy przejedzie się paznokciem po zewnętrznej błyszczącej warstwie, można zauważyć nieładne rysy. Ta historia wzrusza nas do głębi. To emocjonalna opowieść o kobiecie, która musi odnaleźć samą siebie.”

Agnieszka Walczak-Chojecka, pisarka

„Czasem w związku bywa za ciasno. Jak sobie z tym poradzić? Magdalena Majcher wciągnie was w świat swoich bohaterów. Poczujecie się, jakbyście podglądali ich przez dziurkę od klucza. Zauroczą was realizm opowieści i jej ciepły klimat.”

Angelika Zdunkiewicz, recenzentka, autora bloga Lustro Rzeczywistości

„Kobieta spełniona promienieje ciepłem, optymizmem i pewnością siebie. Podziwiana przez ukochanego, przegląda się w jego zachwycie jak w lustrze. A co wtedy, gdy lustro pokazuje oczekiwany, a nie faktyczny obraz rzeczywistości? Jesień to niepokojąca i refleksyjna opowieść o niespełnionych pragnieniach i walce o własną tożsamość, w której każda czytelniczka znajdzie cząstkę siebie.”
Więcej recenzji

„Matka mojej córki”

Matka mojej córki

Piękna opowieść o obezwładniającej sile pierwszej miłości i więzi matki z dzieckiem, potężniejszej od rodzinnych tajemnic i powtarzanych latami kłamstw.

 

Nina w wieku szesnastu lat przeżyła pierwszą miłość i… zaszła w ciążę. Teraz pracuje w banku i niechętnie przyjeżdża do domu. Musi jednak wrócić do rodzinnej Czeladzi, by pomóc bliskim pogodzić się z tragedią. Powrót ten oznacza konieczność uporania się z przeszłością, a Nina szybko przekonuje się, że miłość, jaką obdarzyła swoje maleństwo, nadal ma ogromną moc.

Czy Nina znajdzie w sobie odwagę, by stanąć przed dawnym ukochanym i wyjawić mu prawdę? Czy nie jest za późno, aby wymazać błędy z przeszłości i stać się matką dla swojego dziecka?

Premiera: 24 maja 2017 r.

 

 

 


Książkę polecają:

Agata Kołakowska, pisarka

„Ważąca na życiu decyzja, skomplikowane relacje między kobietami. Ta powieść pokazując słabość i siłę kobiet, wywołuje skrajne emocje. Porusza i nie pozostawia obojętnym! Gorąco polecam!”

Gabriela Gargaś, pisarka

„Książka, która ściska za serce. Pełna emocji. Prawdziwa. Idealna dla każdej kobiety. Mówi o tym, co ważne. Polecam.”

Marta Mrowiec, blogerka, recenzentka

„Magdalena Majcher po raz kolejny pokazuje, że nie boi się sięgać po trudne tematy. „Matka mojej córki” to opowieść o nie zawsze prostej i zrozumiałej relacji łączącej dzieci z rodzicami. To historia o macierzyństwie, zarówno tym długo wyczekiwanym, jak i niechcianym. To wreszcie historia rodziny, na której piętno odcisnęły tajemnice z przeszłości. Poruszająca książka pokazująca, jak wiele potrafimy poświęcić w imię miłości. Tylko czy zawsze takie poświęcenie ma sens?”
Więcej recenzji

„Stan nie! błogosławiony”

wpis w: Książki | 0

Stan nie! błogoslawiony - Magdalena Majcher

Ciepła opowieść o niespodziewanym macierzyństwie i trudnych życiowych wyborach.

Pola jest szczęśliwa – właśnie skończyła 28 lat, realizuje się zawodowo, ma kochającego męża. Poukładane życie do góry nogami wywracają dwie kreski… na teście ciążowym. A przecież jej plany były inne! W dodatku lekarze podejrzewają, że dziecko może mieć wadę genetyczną.

Pola staje przed najtrudniejszą decyzją w swoim życiu. Decyzją, którą musi podjąć samodzielnie. Czy uda jej się pokochać rosnące w niej życie?

 

Premiera: 11 stycznia 2017 r.

 

Kup teraz


Książkę polecają:

Ałbena Grabowska, pisarka

„Ważny i trudny temat. Nadzieja, która staje się dla rodziców jedynym pocieszeniem. Wiara, że dziecko, które ona w sobie nosi, będzie zdrowe. I miłość, która pozwala przetrwać najtrudniejsze chwile…”

Natasza Socha, autorka m.in. „Biura przesyłek niedoręczonych”
„Dante mawiał, że z raju zostały nam gwiazdy, niebo i oczy dziecka. Zanim oczy swojej Iskierki ujrzy Pola, stanie przed najtrudniejszą decyzją w swoim życiu. Magdalena Majcher napisała powieść o miłości, która jest w stanie pokonać wszystko. Bo przecież matki nigdy się nie poddają.”

Krystyna Mirek, autorka m.in. „Jabłoniowego sadu” i „Większego kawałka nieba”

„Dobrze napisana, przejmująca opowieść o prawdziwym życiu. Kolejne strony przewraca się w napięciu, kibicując bohaterom. Humor przeplata się ze wzruszeniem. Można się w tej historii zanurzyć i odnaleźć własne życie. Polecam serdecznie.”

Joanna Sykat, autorka m.in. „Czterech stron miłości” i „Jutro zaświeci słońce”

„Ciąża to zazwyczaj czas, w którym jedynym wyborem stają się: kolor i faktura kocyka, marka wózka czy wzór na pościeli. A co, jeśli akurat trzeba podjąć decyzję zupełnie innego kalibru? Magdalena Majcher, nowe pióro literatury popularnej, już w poprzedniej książce pokazała, że interesują ją tematy trudniejsze. Jeśli was też – koniecznie sięgnijcie po jej najnowszą powieść.”

Agnieszka Krawczyk, pisarka

„Czasami tak się zdarza, że życie poddaje nas próbie, a my musimy podjąć wyzwanie. Magdalena Majcher zdecydowała się poruszyć bardzo aktualny problem – jaką decyzję podjąć w obliczu zagrożenia nieuleczalną chorobą nienarodzonego dziecka? Autorka z wielkim wyczuciem i taktem prowadzi nas przez tę dającą do myślenia opowieść o niepewności, wahaniach, nadziei i cierpieniu. I miłości – pomimo wszystko. To historia o każdej z nas, bo nawet jeśli nie dotyczy nas osobiście, to na pewno przeżyłyśmy ją w wyobraźni i pełnych niepokoju snach. Ważna powieść o ważnych sprawach.”

Więcej recenzji

„Jeden wieczór w Paradise”

wpis w: Książki | 0

Jeden wieczór w Paradise - Magdalena Majcher

Marianna już dawno przestała być szczęśliwa z mężem,  jednak nie zamierza w swoim życiu niczego zmieniać. Dla dobra rodziny oraz dzieci rezygnuje z własnych potrzeb i pragnień. Jeszcze do niedawna próbowała odnaleźć nić porozumienia z Pawłem, lecz nie widząc rezultatów swoich starań, postanowiła biernie przyglądać się z boku własnemu życiu.

Jednak kiedy na horyzoncie pojawia się mężczyzna z przeszłości, o którym Marianna tak naprawdę nigdy nie zapomniała, kobieta postanawia postawić na szali swoje dotychczasowe życie i pomyśleć choć przez chwilę tylko o sobie. Wierność, uczciwość i zdrada nabiorą całkiem nowego znaczenia. Czy warto walczyć o związek za wszelką cenę?

Jeden wieczór w Paradiseto słodko-gorzka opowieść o dojrzewaniu do prawdy. Wzrusza i bawi do łez. Marianna musi stracić naprawdę wiele, aby w końcu dostrzec własne błędy i móc je naprawić. Tylko czy nie będzie już na to za późno?

 

Premiera: 18 maja 2016 r.

 

Kup teraz


Książkę polecają:

Grażyna Strumiłowska, redaktor naczelna portalu Książka zamiast kwiatka

„Przeczytajcie. To jest bardzo dobrze skonstruowana i napisana powieść. Historia wzięta z życia, taka, która może przydarzyć się każdemu.”

Angelika Zdunkiewicz-Kaczor, autorka bloga Lustro rzeczywistości

„Debiut Magdaleny Majcher, o metaforycznym tytule, potwierdza, że to kolejna polska pisarka ze sporym potencjałem. (…) Zdecydowanie warto przeczytać i zapamiętać nazwisko autorki. Wkrótce będzie o niej głośno.”

Karolina Ubych, autorka bloga Zapiszki-fiszki

„Autorka napisała świetną powieść obyczajową, która od pierwszych stron wciąga czytelnika w swój świat.”

Krystyna Meszka, autorka bloga Literacki Świat Cyrysi

„Niebanalna, mądra i życiowa powieść o poczuciu samotności w związku, pragnieniu zaznania szczęścia i dojrzewaniu do prawdy. Wzbudza niesamowite emocje i skłania do wielu refleksji na temat odwiecznych problemów ludzkiej egzystencji takich jak: miłość, zdrada, wierność, uczciwość”.

Więcej recenzji